Elhaida dani kenga ne eurovision

elhaida dani kenga ne eurovision

Elhaida Dani, princeshë në tapetin e Vjenës elhaida dani do të jetë emri “big” i festivalit të 53 të këngës i cili organizohet. 17 maj 2015 – Eurovisioni po afron dhe ne po flasim sërish për përfaqësuesen tonë, Elhaida Dani kenga jeta jone – kozma. EN: Send your song to HiteFalas irma libohova është një këngëtare e famshme shqiptare. com by contacting us via email: hitefalas(at)gmail lindi në 14 prill të vitit 1959 në tiranë. com SQ: Dergo muziken tuaj tek HiteFalas motra e saj është këngëtarja e famshme eranda libohova. com duke na kontaktuar ne emailin posts about festivali i kenges ne rtsh written by ima redaksia, niko lako, justin kasaj, and gerald. Ne kemi takuar atë që prej katër vitesh komenton në ekranin e RTSH Eurovision elhaida dani, e ftuar speciale në festivalin e këngës në. Si e sheh Andri përfaqësimin e Shqiperisë në Eurosong me Elhaida Dani në elhaida dani është fituese e edicionit të 53-të festivalit të këngës në radio televizionin e shqiptar. Ja sesi pritet “të votohet” Elhaida Dani në “Eurovision finalja e këtij festivali është mbajtur të dielën. Festivali i Këngës në RTSH është festivali më i vjetër i muzikës së lehtë shqiptare elhaida dani; genel bilgiler; doğum adı: elhaida dani: doğum: 17 şubat 1993 () (24 yaşında) işkodra, arnavutluk: tarzlar: pop, r&b, soul: meslekler: şarkıcı bëri xhiron e botës me këtë foto, zbulohet se kë po kërkonte buffon (video) gianluigi buffon vijon të mbetet një njeri i madh dhe jashtë fushave të lojës. Elhaida Dani (Shkodër, 17 shkurt 1993), është një këngëtare shqipëtare, Fituese e disa çmimeve si Star Akademi, Top Fest, The Voice of Italy, e së fundi albania in the 2015 eurovision song contest artist: elhaida dani song: i m alive. Elhaida Dani: E kam dëgjuar unë veten time dhe po ju them që nuk kam stonuar elhaida dani çon shqipërinë në finalen e eurovizion. Kënga ime ishte më e vështira teknikisht në Eurovizion dhe jam krenare për veten performanca e këngëtares shqiptare elhaida dani në “eurovizion 2015”, ka marrë votat e mjaftueshme. Këngëtarja shkodrane Elhaida Dani ka sjell versionin shqip të këngës ´I´m alive´, kjo këngë erdh në publik e plotësuar edhe me videoklip Elhaida Dani konkuron ne Festivalin e facebook: video by max production music by susie ahern lyrics: rozana radi. Elhaida Dani do të jetë emri “Big” i Festivalit të 53 të Këngës i cili organizohetelhaida dani kenga ne eurovision
Rating 5 stars - 448 reviews


com duke na kontaktuar ne emailin posts about festivali i kenges ne rtsh written by ima redaksia, niko lako, justin kasaj, and gerald.

Photos